Посета наших ђака Косову и Метохији

Дана 20,21. и 22.априла 2018. године деветоро ученика наше школе и седморо родитеља предвођени директорком школе Славољупком Михајловић и професорком физике Силваном Живковић, боравили су на Косову и Метохији код својих пријатеља из ОШ " Кнез Лазар" из Доње Гуштерице. То је била узвратна посета другарима који су били наши гости у јануару ове године. Путовање је организовало, као и целу акцију "Свим срцем за осмех детета", Удружење грађана "Нови Сад", а са нама су путовали и другари из ОШ "Жарко Зрењанин" из Новог Сада.

Срдачан дочек, гостољубље и пажња наших сународника на сваком кораку, били су употпуњени програмом посете који је био незабораван. Обишли смо манастире: Жочисте, Пећку патријашију, Дечане , Грачаницу, Свете Архангеле код Призрена. У Призрену смо били у богословији и цркви посвећеној Светом Георгију, видели смо налазиште Улпијану код Грачанице и били у Великој Хоџи и на Брезовици. Уживали смо у представи "Лепотица и звер" и гледали потресан филм о страдању и новом животу Богословије  "Свети Кирило и Методије" у Призрену.