Пројекат „Кажи ми како се осећаш“

22.XII 2015. одржало се дружење родитеља и ученика II5 који су том приликом показали на који начин доживљавају емоције. Ученици су претходно заједно са II6 учествовали у пројекту ,,Кажи ми како се осећаш: развијање емоционалних вештина код деце у 2015.години“ који је спровео Институт за јавно здравље Војводине, а под покровитељством Градске управе за здравство Града Новог Сада. Пројекат је подразумевао спровођење серије радионица са децом које су имале за циљ развијање емоционалних вештина (вештина препознавања и именовања емоција, доброг ношења са непријатним емоцијама, емпатије и друге).Радионице су спрово-дили обучени студенти психологије под супервизијом доктора психолошких наука, наставника из области развојне психологије са Одсека за психологију, Фиолзофског факултета у Новом Саду.