Час безбедности

„ЈОШ ЈЕДАН ЧАС БЕЗБЕДНОСТИ“

Школска патрола ОШ „Јожеф Атила“ на челу са својим директором Драганом Утржан и шефом обезбеђења Емилом Реџеповић, позвала је ученике парламента основних школа из Новог Сада, да 3.VI 2015. посете Завод за хитну медицинску помоћ Нови Сад где се одржала трећа манифестација под именом „Још један час безбедности“.

Домаћини манифестације, професор др Золтан Хорват, члан градског већа за здравство, др Богдан Живановић, директор Завода за хитну медицинску помоћ Нови Сад и Мила Уверић-Радовић, начелница градске управе за здравство, љубазно су нам се обратили, предочили сврху окупљања и захвалили се на доласку. Том приликом, патролори ОШ „Јожеф Атила“ су им уручили захвалнице и плакате.

Обзиром да се свакодневно дешавају неке незгоде, у таквим ситуацијама добро је знати пружити прву помоћ. На „Још једном часу безбедности“ деца су имала прилику да се упознају са давањем прве помоћи. Видели су просторије call centra (тријажно дистрибутивног центара) и упознали са њиховим начином рада. Посетили су и возни парк Ургентног центра и том приликом су осмотрили унутрашњост амбулантних кола. Објашњени су им основни појмови око прве помоћи и одговорено на сва питања деце путем праксе. Такође, деца су имала прилику да се и сами опробају у ситуацији давања прве помоћи.

Сви гости су имали прилику да причају са оснивачем „Школе за безбедност“, докторима и асистентима Ургентног центра. На крају предавања, домаћини и гости су се фотографисали и разменили неизмерно лепе утиске.

Представници ОШ „Душан Радовић“,

ученица Сара Стаменковић VII 2 и вероучитељица Оливера Дувњак