"Каљави коњ" код нас у гостима

У Културној станици Барка, 4. 6. 2024. године у 10h гостовала је наша велика списатељица Весна Алексић. Добродошлицу су јој пружили ученици седмог и осмог разреда извођењем драматизације збирке приповедака ,,Каљави коњ” која је инспирасана словенском митологијом а у српским основним школама се налази у лектири за шести разред. У сарадњи са библиотеком и управом школе, Весна Алексић је разговарала са ученицима о књигама и стриповима које воле да читају. Ученици првог, трећег, петог и седмог разреда Ченејске школе, као и многи наставници радо су провели дивно време, уз слатко и слано посужење са драгом Весном. Весна је аутор многих романа за децу ,,Карта за летење”, ,,Ветар је, Ања”, ,,Лицитација ветра”, ,,Моји рођени облаци”, ,,Крокодил пева” и збирке прозе за одрасле ,,Улица Јанг”. Велика част и задовољство је било угостити Весну.