МИСЛИША 2018

Данас, 8.марта, био је прави празник  математике, младих математичара и љубитеља математике у нашој школи. И ове године у школској згради у Ченејској улици, одржано је математичко такмичење „Мислиша 2018“.

То је била прилика да се покаже математичко знање, али и да се математика доживи на један сасвим другачији начин.

Учествовало је 263 деце од 2. до 8.разреда из све три школске зграде. Најбројнији су били четвртаци, чак њих 70, а одељење које је имало највише својих прадставника данас, њих  14, је одељење 4-1 из школске зграде у Темеринској улици.

Сви ученици су на крају добили пригодне поклончиће од математичког друштва „Архимедес“, а школа се побринула за освежење и слаткише.

Да све протекне у складу са пропозицијама, у опуштеној, али фер атмосфери, побринули су се дежурни учитељи, наставници математике и дежурни ученици.

Нарочиту захвалност дугујемо наставници математике у пензији Радмили Мркшић. Било је лепо и лако корачати стазом коју је претходних година она утабала и поплочала за нас.

Резултати данашњег  такмичења очекују се до 10.4.2018. године.

Делић данашње атмосфере :