Посета ученика ОШ "Краљ Милутин" из Грачанице

Ове школске године, као и претходних у периоду од 20. до 28.јануара наша школа и њени ученици били су домаћини ученицима ОШ"Краљ Милутин" из Грачанице. Читав пројекат "Свим срцем за осмех детета" реализује се већ пет година заредом заједно са ОШ"Жарко Зрењанин", а у организацији Удружења грађана "Нови Сад". Наших осамнаесторо ученика били су добри домаћини и потрудили се да пруже угодан боравак другарима из Грачанице. Заједно су обилазили знаменитости Новог Сада, Петроварадинске тврђаве и Сремских Карловаца. Њихова искуства употпунили смо посетом манастира у Ковиљу и Каћу, посетама Позоришту младих и биоскопу. Дечија енергија дошла је до пуног изражаја у играоници "Жабац", а лепоту Фрушке горе доживели у радионицама посетом Врдничкој кули. Спорт је био неизоставни део ове дивне приче, играли смо одбојку, рукомет, стони тенис са познатим спортистима, клизали се и обишли ФК "Војводине", едуковали се слушајући предавање о сајбер безбедности у НИС-у и обишли њихов музеј. Присуствовали смо и пријему у Градској кући и Бановини.