Прва помоћ у нашој школи

3.новембар 2015.

Ученици наше школе су имали обуку из прве помоћи у организацији “Црвеног крста”.

На курсу прве помоћи смо почели са једноставним стварима, прво нам је наша инструкторка поставила пар питања, затим смо симулирали неке ситуације нпр. Како да помогнемо особи која је без свести и која не дише, затим како да помогнемо особи која се гуши и особи која је без свести и има повреду. Превијали смо „ране“ и научили како да имобилишемо руку са троугластом марамом. Већину ових ситуација смо показивали једни на другима да би што боље научили. Наша инструкторка Александра је била стрпљива и веома нам је добро објаснила, мислим да смо сви научили како да некоме пружимо прву помоћ.

4.новембар 2015.

Други дан курса нам се придружила још једна девојка која се зове Тања, она нам је показивала реалистични приказ затворених рана, опекотина, посекотина и одеротина. Веома смо били успешни у реализацији свега тога. Похвалила нас је да смо веома добро одрадили вежбу. После свега на ред је дошао тест, на ком смо показали колико смо научили на предавањима било је 15 питања, 60% смо требали да урадимо да би добили диплому да смо положити курс прве помоћи. Надамо се добрим резултатима.

Захваљујемо се организацији „Црвени крст“ на овом веома корисном курсу. Хвала на стрпљењу!

Ученици седмих и осмих разреда.

Јована Митровић