Пројекат "УРБАНИ ПОВРТАРИ"

Априла месеца 2018. године у школи је почела реализација пројекта.
Пројекат "Урбани повртари" је део програма који се спроводи у циљу реализације пројекта Нови Сад – Европска престоница младих 2019. године, и означен је  као пројекат од значаја за град Нови Сад, а носилац целог пројекта је омладински савез удружења "ОПЕНС".

О пројекту:
Пројекат УРБАНИ ПОВРТАРИ реализује се са циљем подизања свести код ученика о потреби очувања природе уз развијање здравих стилова живота, кроз едукацију о производњи и припреми здраве хране.
У реализацији пројекта учествују ученици VII7 и VII8 разреда и наставница биологије Златица Косановић.
Презентација школе и досадашњих резултата рада у оквиру пројекта одржана је 16.10.2018. године у простору Друштва "Распустилиште" и Покрајинском заводу за заштиту природе.
Ученици наше школе: Теодора, Бојан, Дарија, Дуња, Давид и Вук су путем паноа и усменог излагања ученицима новосадских школа и осталим посетиоцима представили резултате рада.
Рад на пројекту се наставља и трајаће још две године.