Чајанка у Велебитској

Школска библиотека је одлучила да награди вредне читаче и писце и зато је 15.10.2015. године организовала aкцију „Мој добар друг – књига“. Неговање читалачке културе и промовисање вредних ученика један је од задатака школе и библиотеке У новој библиотеци ОШ „Душан Радовић“ у Велебитској улици уприличено је интерактивно дружење вредних малишана, њихових родитеља и библиотекара.

Ученици су заједно са родитељима решавали задатке на тему књиге и књижевности, играли пантомиму, писали омиљене цитате, казивали стихове омиљених песама. Урађено је и идејно решење за Читалачку значку. Жири сачињен од присутних колега учитеља, педагошког асистента , наставника српског језика и директора изабрао је симбол за Читалачку значку који је начинио родитељ ученице V5 Сенкe Крцић, Драгана Стојичић. У пријатној атмосфери уз чај и лепу реч директорка Славољупка Михајловић наградила је и похвалила све ученике који су писали читалачки дневник и пружила подршку младим читачима. Захваљујемо се свим учесницима акције ученицима, њиховим учитељицама, наставницима и родитељима.